O tom, že být včelařem není vždy práce sladká jako med, se v neděli 19. 5. 2019 přesvědčil místní včelař Lukáš Recht. Mladý včelař při návratu domů do Senohrab zpozoroval nedaleko svého bydliště roj včel okupující špici sousedícího smrku. Starost o včelstvo tak poprvé po 4 letech včelaření donutilo ohleduplného včelaře opustit jistotu pevné země a vydat se do výšek poměrně rychle se rojící roj včel odchytit. Ačkoli byl roj poměrně vysoko nad zemí a pro místní občany nepředstavoval zvýšené riziko, mohlo by velice snadno dojít ke zdivočení včel či k jejich úhynu. Zkušený včelař tak neváhal a rozhodl se vyrojené včely odchytit. Odchyt roje pro včelaře představoval nejen záchranu, ale také zisk nového včelstva, kterým by rozšířil svých dosavadních 20 úlů.
Odchyt byl strategicky naplánován na neděli brzy ráno, pro sníženou pohyblivost včel. Včelař vybavený ostřikovačem a bednou pro odchyt včelstva vystoupal pomocí pronajaté plošiny do výšky 9 metrů a pokusil se roj odchytit. Nejprve včelař roj pokropil vodou, díky čemuž se včely semkly a neměly tendenci odlétávat. Následně sklepl včelstvo přichycené k větvi do přichystané bedny. Takto odchycené včelstvo umístil do úlu v blízkosti smrku, aby zbytek neodchycených včel následoval královnu do nového útočiště. Odchytu se účastnili i ostatní ze skupiny kamarádů, kteří mladému včelaři pomáhají se starostí o včely. Díky letité spolupráci zvládli velmi rychle včely umístit do nového úlu a společně vyčkali na slétnutí neodchycených včel. Každý nový úl může pro včelaře znamenat až 18 kg kvalitního medu, který mladý včelař prodává jak u sebe doma, tak na nedalekém hradu Zlenice, na jehož obnovu včelař z prodeje medu přispívá.
Lukáš taktéž zmínil, že nedávno provedl první stáčení medu a tak můžete i vy ochutnat med plný adrenalinových zážitků, který je dělaný s péčí a láskou.

                  Pavla Mantheeová